Placená seznamka – na co si dát pozor u palceného členství v seznamce

Není placená seznamka jako placení seznamka

Za co vše se dá platit v seznamce je opravdu zajímavé téma. Na tuto otázku nelze odpovědět jednou krátkou větou. Je několik segmetů za co se v seznamce platí a tyto segmetny se dají ještě kombinovat. Takže je  toho opravdu hodně. Co tím myslím? Že si každý musíme dát pozor za co platíme a taky si přečíst pravidla seznamky (které jakovšechny obchodní podmínky nikdo nečte).

placená seznamka - pozor za co platíte a na jak dlouho

Členství v seznamce – není placená seznamka jako placená seznamka

Snad nejčastější druh komečních seznamek je kde se platí za to že v dané seznamce můžete být člen. Né vždy je to to jediné za co vás ale seznamka může zkasírovat. Cena se zde vesměs liší od toho na jakou dobu si členství zaplatíte a nebo i jakou paltební metudu zvolíte. Platba SMS je příjemná a anonimní – nicméně je nedražší ze všek. Telefoní poskytovatel si zde totiž účtuje poplatky značně vyské a někdy i převyšující 50%. Nejvýhdnější bývají platby kartou. Zde ale pozor na automatické obnovení členství. Když Platíte měsíční členství kartou nemusí to vždy znamenat, že po měsíci nejste již členem. Znamená to, že po měsíci vám strhnou znovu částku a jste členem nadále dokud členství nevypovíte. U měsíčního členstvá v seznamce to není ještě tak hrozné, když vám strhnou za další měsíc. Ale když si dopřejete a zaplatíte roční členství a vaše karta je po roce stále platná tak se stane, že i zde vám členství zase na rok obnoví. A u ročních členství – zde nejedná o stovky, ale tisíce.

Pozor na obnovované členství

Velmu důležité je také se informovat o tom jak je možné členství vypovědět. Někde stačí napsat na podporu v seznamce. Pokud budete mít štěstí bude v českém jazyce, ale ne vždy tomu tak je. Někde mají funkci na vypnutí členství – co je pro zákazníka nejlepší záležitost. Prostě kliknete jen  na  tlačítko „zrušit členství“. Nemusím nikam psát a jeho členství je vypovězeno. Pozor snad jen na to kdy členství vypovíte. Už se mi stalo, že jsem se stal členem seznamky na měsíc. Abych náhodou nezapoměl seznamku vypovědět a nestrhli mi za další měsíc – tak jsem seznamku vypověděl hend druhý den co jsem se stal (zaplatil) členem. Nemilé překvapení bylo to , že vypovězením seznamky jsem sem OKAMŽITĚ stal „nečlenem“ a zplacené služby byly fuč. Moje hloupost – měli to napsané v jejich obchodních podmínkách (které snad nikdo nečte) a byla to zahraniční seznamka kde odovolání k České obchodní inspekci nic nepřinese.

Na závěr

  • Porovnejte ceny u paltebních metod. Něktré jsou levnější některé drahé.
  • Informujte se zda se jedná o jednorázvou platbu seznamce.
  • Zjistěte si jak vypovědět členstí v seznamce a zda tím okamžitě neztrácíte funkce placeného členství
  • Není od věci si zjistit zda mají support v čekém jazyce.

Přeji všem zákazníkům aby nenaletěli žádné podovodné seznamce nebo prostě aby se jim nekalé praktiky seznamek vyhýbaly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *